Podaję, rozdaję, oddaję.

Zbliżają się Święta. A raczej biegną sprintem, którego Bolt może im jedynie pozazdrościć. A jak Święta, to i podarki. Dla książkoholika oczywiście książkowe. Więc postanowiłam Was obdarować, bo i mnie obdarowano. Otóż, pewna przemiła pani (tędy do jej bloga) podarowała mi Atrofię. A ja obdarowuję w ślad za nią.Zasady akcji "Podaj dalej":
1. Poniżej podam tytuł książki, którą chętnie oddam komuś z was. Wystarczy się zgłosić, ale... Osoba obdarowana lekturą będzie musiała także wziąć udział w akcji, to znaczy opublikować u siebie na blogu podobny post i wysłać w świat jedną książkę (oczywiście można więcej) w stanie co najmniej dobrym i o wartości podobnej do tej, którą otrzyma (odpadają wydania kieszonkowe itp.). 
2. Z przyczyn technicznych w zabawie mogą wziąć udział tylko i wyłącznie osoby, które posiadają blogi.
3. Proszę o podawanie w komentarzu adresów e-mail.
4. Będę wdzięczna za wklejenie u siebie banera akcji (powyżej), ale nie jest to warunek wzięcia w niej udziału!
5. Na zgłoszenia czekam do 26 grudnia włącznie. Następnego dnia wylosuję osobę, do której powędruje książka.

Więc jako, że idą Święta to mi serce stopniało (bo zazwyczaj mam je niczym Królowa Śniegu) i postanowiłam Was obdarować. Nie jedną książką. Do wyboru są tytuły:

SUKIENKA Z MGIEŁ
Opis wydawcy:
Piwnica pod Liliowym Kapeluszem to miejsce niezwykłe. Podobnie jak i jej właścicielka – Weronika, która potrafi odpowiedzieć na pytanie, zanim rozmówca zdąży je zadać, przeczuwa, co się wydarzy, widzi więcej niż inni... I wie, że ludzie przychodzą do kawiarni niekoniecznie po to, żeby się napić dobrej kawy, a ich oczekiwania czasami mają niewiele wspólnego z tym, co figuruje w menu.

Czego więc szukają i co odnajdują w Piwnicy pod Liliowym Kapeluszem jej goście? Małomówny, który nie rozstaje się ze swoim laptopem, zasłaniająca rękawem siniak Krycha Karpieluk, autystyczna Kora i jej mama, Mateusz zamawiający zawsze kawę Monsooned Malabar, Ala o wyglądzie grzecznej dziewczynki i obgryzający paznokcie Andrzejek… I co może zmienić czasami z pozoru niewiele znaczące zdarzenie? Jakaś wizytówka, która wypadła z portfela, ludzik z kamyków, latte podana zamiast czarnej Monsooned Malabar albo kilka słów wypowiedzianych w odpowiednim momencie…

W ZAPOMNIENIU
Opis wydawcy:
Czy mówiłem już kiedyś, że cię kocham? Nie? To kiedyś Ci powiem...

Michał to mężczyzna z przeszłością. Magda to kobieta z przyszłością. On – charyzmatyczny gangster – mieszka w tym mieście zapomnienia od zawsze, ona – młoda pedagog – wraca po latach do rodzinnych korzeni.

Michał samodzielnie wychowuje młodszego brata, który jest podopiecznym Magdy. Wychowawczyni dostrzega w chłopcu ogromny potencjał i postanawia pomóc w jego wykształceniu.

W świat, gdzie liczą się duże pieniądze, łatwe kobiety, szybkie samochody oraz brudne interesy wkracza dziewczyna szczera i czysta. Oddaje serce mężczyźnie, którego życie nauczyło, by nikomu nie ufać. Tych dwoje ludzi staje u progu uczucia zmieniającego spojrzenie na rzeczywistość i sprawiającego, że przeszłość przestaje mieć znaczenie, a ważne jest jedynie to, co mogą razem stworzyć.SERCE W CHMURACH
Opis wydawcy:
Ten dzień wyglądał na najgorszy w całym życiu siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Utknęła na lotnisku
w Nowym Jorku, spóźniona o cztery minuty na lot do Londynu i najprawdopodobniej również na drugi ślub ojca żeniącego się z kobietą, której nawet nie poznała, a więc
i nie polubiła. Wtedy, w zatłoczonej poczekalni, spotkała chłopaka idealnego. Był Anglikiem, miał na imię Oliver
i rezerwację na najbliższy nocny lot do Londynu. Tuż obok miejsca Hadley...
Zbiegi okoliczności i dziwne przypadki odgrywają wielką rolę w tej dowcipnej powieści o związkach rodzinnych, drugich szansach, jakie daje nam życie, a zwłaszcza o młodzieńczej pierwszej miłości. Rozgrywająca się w ciągu zaledwie
24 godzin historia Hadley i Olivera przekonuje, że prawdziwa miłość może nas spotkać w najmniej spodziewanym momencie i miejscu, że strzały Amora znajdują drogę
do ludzkich serc nawet w nowoczesnym świecie, w którym tak łatwo spóźnić się na samolot i tak trudno zauważyć to,
co najważniejsze. Serce w chmurach zauroczy nie tylko rówieśników powieściowych bohaterów, ale spodoba się czytelnikom w każdym wieku, wzruszając, rozśmieszając
i przypominając, czym są motyle w brzuchu oraz gromy
z jasnego nieba. Okazuje się bowiem, że statystyczne prawdopodobieństwo miłości od pierwszego wejrzenia nie jest wcale takie małe!

KOD KRÓLÓW

Opis wydawcy:
 Rodzice Beatrice wyjechali do Ameryki. Ona sama zamieszkała ze swoim wujem Glauko, właścicielem antykwariatu w centrum Turynu. Spędzanie dni wśród zakurzonych tomów nie należy do ciekawych zajęć. Ale gdy Audrey, kobieta z francuskim akcentem, i Zachar, kolekcjoner książek o tajemniczym pochodzeniu, pojawią się w antykwariacie i tym samym w życiu Beatrice i jej wuja, wszystko się zmienia. Od tego momentu obydwoje zostają wciągnięci w poszukiwanie pewnego skarbu. Muszą być jednak bardzo czujni – na tropie skarbu jest także Zachar. A szukają rzeczy wyjątkowej – Księgi języka królów, najstarszego na świecie uniwersalnego języka. Kto ma umiejętność posługiwania się nim, potrafi samymi słowami ograniczyć siłę i moc słuchacza. Glauko i Beatrice będą musieli zapobiec temu, aby bezwzględny kolekcjoner zrealizował swój plan... Zanim będzie za późno!

PAN POTWÓR 
Opis wydawcy:
Całe życie starałem się trzymać moją mroczną naturę pod kluczem, gdzie nikogo nie może skrzywdzić. Jednak pojawił się demon i aby go powstrzymać, musiałem ją uwolnić. A teraz nie bardzo wiem, jak nad sobą zapanować.
Tę mroczną stronę nazwałem Panem Potworem. To on śni o ociekających krwią nożach i wyobraża sobie, jak wyglądałaby czyjaś głowa wbita na pal. Nie cierpię na rozszczepienie osobowości, nie słyszę głosów ani nic w tym stylu, tylko... Trudno to wyjaśnić.

Mam tylko jeden warunek. Z przyjemnością podam dalej którąś z tych książek (albo wszystkie), jednak musicie mnie przekonać, że na prawdę chcecie mieć je na półce. Dlatego wyjaśnijcie, dlaczego ma się ona u was znaleźć. A, i oczywiście każdy wybiera maksymalnie dwie książki. I nie obiecuję, że wszystkie znajdą nowych właścicieli (jedna na pewno wyfrunie w świat).

7 komentarzy:

 1. Chciałabym "Sukienkę z mgieł", ponieważ ta subtelna okładka skutecznie mnie zachęca. Może i banalna historia w niej przedstawiona, będzie idealna na te zimowe wieczory. Od dawna recenzje tej książki przewijały się przez blogosferę, kusiły i kusiły. Może wypadałoby w końcu zatonął w świecie, który stworzyła Chmielewska?
  "Serce w chmurach" zainteresowało mnie swoją historią, która dzieje się tylko jednego dnia. Może i początki miłości to temat na książkę dość oklepany, banalny, to uważam, że taka lektura pozwoli mi zapomnieć o swojej szarej rzeczywistości, którą jest nadchodząca matura. A, gdy książka traktuje także o problemach rodzinnych - po prostu musi trafić na moją półkę.
  Mój e-mail: a_4marca@o2.pl
  I już nawet wiem, które książki wystawię w tej akcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. zgłaszam się :)
  milosniczkaksiazek@blogspot.com

  Najchętniej przygarnęłabym "W zapomnieniu" oraz "Sukienkę z mgieł". Dlaczego te? Gdyż ich opisy najbardziej mnie zainteresowały. Poza tym chciałabym w końcu zapoznać się z twórczością pani Agnieszki Lingas - Łoniewskiej, jednak ciągle mi z nią nie po drodze. Więc może w końcu miałabym szansę to nadrobić. Natomiast "Sukienkę z mgieł" chciałabym przeczytać, gdyż czytałam inną książkę autorki, która mnie niespecjalnie zadowoliła. Dlatego też mam ochotę dać autorce ponowną szansę wkradnięcia się w moje łaski :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ wybór! Ja się tym razem nie zgłoszę, ale życzę powodzenia uczestnikom zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też się zgłaszam:) Jestem ciekawa książki "W zapomnieniu" - czytałam już jedną książkę Agnieszki Lingas - Łoniewskiej i narobiłam sobie apetyt na kolejne. Podoba mi się również opis książki Serce w chmurach. Zupełnie dla mnie nieznana pozycja, ale jej fabuła bardzo mnie zaintrygowała.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo chciałabym książkę otrzymać, jednak serce mi się kraja na wieść, że musiałabym też oddać jakąś swoją książkę:)
  Dlatego życzę innym powodzenia i miłej zabawy :)
  Pozdrawiam,

  OdpowiedzUsuń
 6. Duży wybór. Akcja też świetna. Życzę powodzenia uczestnikom zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna akcja :)
  Powodzenia tym, którzy biorą udział, a Tobie Mery - Wesołych Świat! :* (i siatkarskich emocji na najwyższym poziomie :))

  OdpowiedzUsuń